خانواده اولین جایگاهی است که فرد رشد اولیه را در آن تجربه میکند یعنی الگو برداری فرد اول ازخانواده شروع میشود چرا که خانواده بزرگترین نهاد اجتماعی جامعه است.

اهمیت مدرسه در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی

3442

بسم الله الرحمن الرحیم

اهمیت مدرسه در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی

خانواده اولین جایگاهی است که فرد رشد اولیه را در آن تجربه میکند یعنی الگو برداری فرد اول ازخانواده شروع میشود چرا که خانواده بزرگترین نهاد اجتماعی جامعه است. بعد از خانواده نهاد های دیگری در تربیت فرد نقش دارند که مهمترین ان مدرسه است.

از آنجایی که پدر و مادر هاوقت کمتری را با فرزندان خود سپری میکنند، مدرسه نقش پر رنگی پیدا کرده است به این دلیل آموزش مهارتهای اساسی زندگی و برنامه پیشگیری از رفتارهای پر خطر و برنامه های پیشگیری مدرسه میتواند نقش پر رنگ ایفا کندچرا که مدرسه میتواند تاثیرگذاری بیشتری روی کودکان و نوجوانان و جوانان داشته باشد چرا که بیشتر کودکان و نوجوانان در مدرسه حضور دارند و هیچ سازمان و نهادی اینگونه به جوانان و نوجوانان دسترسی ندارد.

مهمترین شبکه از سازمانهای اجتماعی کشور را مدارس تشکیل داده اند که به دورترین روستاها هم دسترسی دارند.

مدارس میتوانند درموقعیت های چالش برانگیز دوره نوجوانی به دانش آموزان کمک کنند تا از این مرحله بحرانی با اسودگی خیال عبورکننددر مدرسه میتوان دانش آموزانی را که دچار اختلالات و مشکلات رفتاری هستند شناسایی کرد و با مداخله زود هنگام از بسیاری مشکلات پیشگیری کرد.

به امید اینده بهتر…

اجرکم عندالله

سجاد مصطفی زاده
کارشناس آسیب شناسی اجتماعی و عضو حزب همت

سایت رسمی حزب همت
کانال تلگرامی حزب همت
صفحه اینستاگرامی حزب همت
کانال ما در آپارات
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *