” لطفا کاری با ایثارگران نداشته باشید “

366

مجلس انقلابی اخیرا دست به ابتکاری زده است که شیرازه ارزش ها و جانفشانی های دفاع مقدس را به دست‌ تاراج سپرده است.
خبر آنقدر دردناک بود که دهها نفر از دوستان ایثارگر و خانواده شهدا در تماسهایی درخواست واکنش داشتند .
موضوع چنین بود ، ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی در مجلس کلید خورد. این طرح به دنبال ادغام سه سازمان بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی در یکدیگر است تا با تشکیل این سه نهاد حمایتی در یکدیگر کارها در این حوزه بهتر انجام شود.
.
پیشنهاد دهندگان انقلابی!! کاش فقط کمی به دلایل تشکیل این سه سازمان و بنیاد بیشتر دقت می‌کردید تا چنین خبط عظیمی را دچار نشوید .

شما اگر واقعا خدمت به مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی را مد نظر دارید می توانید همین دستگاههای فّشّل را با مدیرانی از جنس خود این مددجویان که مدیران مجربی در میانشان است متحول نمایید .

آقای نماینده اما بنیاد شهید و ایثارگران دستگاه حمایتی مورد عنایت دولت‌ها نیست ، اتفاقا شما و مسئولین این کشور با حمایت این ذینفعان به اریکه قدرت رسیده اید اگر چشمانتان را باز کنید .

اگر قصد دارید آخرین سنگرهای قداست شهدا و جانبازان و آزادگان و ایثارگران را به نابودی بکشانید راههای دیگری هم وجود دارد لطفا از راههای دیگری وارد شوید و حداقل این نام بنیاد شهید و ایثارگران را که فقط پوسته ای از آن باقی مانده است را اجازه بدهید حداقل بصورت ظاهری باقی بماند .

اگر دلتان برای بودجه می‌سوزد و قصد ادغام و کوچک سازی دارید و حتما نمی‌خواهید از حقوقهای نجومی خود کسر کنید ما یک پیشنهاد بهتر برای شما داریم ، بیایید و بنیاد شهید و ایثارگران را با سازمان بهشت زهرا و آرامستان های شهرها ادغام کنید !! چرا که اکنون بخش اعظمی از پدران و مادران شهدا به رحمت خدا رفته و در جوار فرزندانشان آرام گرفته اند و بخشی از جانبازان نیز در کنار دوستانشان دفن شده اند ، حداقل ما را از نعمت نزدیکی به دوستان و برادران شهیدمان محروم نکنید .
این نسل درب و داغون و آسیب دیده و البته آزاده و شجاع بزرگترین مانع برای بیت المال خوران و رانت بازان و کاسبان حرام خوار هستند که اگر این ادغام را انجام دهید و تتمه ایثارگران باقی مانده ، از قبورشان در نزدیکی رفقای شهیدشان خیالشان راحت شود زودتر از خداوند خواهند خواست که سایه سنگینشان از سر مفت خوران و غارتگران نجومی بگیر و فامیل باز و ….. و البته انقلابی های تقلبی کم شود .

تنها چیزی که می توان به نمایندگانی که بدنبال ادغام بنیاد شهید با سایر سازمان‌های خدماتی هستند گفت این است ؛ خجالت بکشید ؛
نویسنده متن جانباز ۶۰ درصدی و برادر شهیدی است که در پایان زندگیش تنها یک آرزو دارد و آن قبری در کنار شهداست ، این آرزو را از صدها رفیق رزمنده و جانباز و آزاده شنیده ام ، شما نمایندگان انقلابی !! هم کمک کنید .

سیداحمدنبوی
One thought on “” لطفا کاری با ایثارگران نداشته باشید “

 1. ایرج نیازآذری

  🔲⭕️نقدی بر نگاه نادرست مجلس انقلابی درطرح تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی

  🔻جامعه ایثارگران؛ اعم از خانواده های معظم شهدا، رزمندگان، جانبازان و‌آزادگان طرح نمایندگان برای تشکیل “وزارت امور ایثارگران و‌رفاه اجتماعی” را کم توجهی مجلس انقلابی به شان و منزلت وجایگاه معنوی و فرهنگی ایثارگران تلقی می‌نمایند.‌
  🔻تقلیل جایگاه ایثارگران به قشری امدادپذیر و‌توان‌خواه مغایر ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است و انتشار خبر این طرح منزلت سوز در آستانه دهه فجرانقلاب اسلامی توسط مجلس انقلابی جای تامل فراوان دارد!
  🔻فلسفه اصلی تشکیل بنیادشهید انقلاب اسلامی وسایر نهادهای مرتبط با ایثارگران کاملا فرهنگی و معطوف به ترویج ارزش ها و‌بسط روحیه ایثارو‌شهادت بوده است و‌همسو کردن وجه حمایتی این بنیاد بانهادهای امدادی و‌توان خواه نافی شان ‌و‌منزلت جامعه ایثارگران می‌باشد.
  🔻جامعه ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن احترام به مشمولان نهادهای امدادی براین باورند علیرغم همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی هدف مادی برای حضور در دفاع مقدس وعرصه ایثارو شهادت نداشته اند که مشمول چنین نگاهی توسط مجلس شورای اسلامی شوند.
  🔻درک نادرست طراحان طرح ادغام بنیادشهیدوامور ایثارگران با کمیته امداد و‌سازمان بهزیستی ازطریق تشکیل وزارت امور ایثارگران و‌رفاه اجتماعی نشان دهنده عدم شناخت کافی ماهیت اجتماعی و‌فرهنگی‌ وحقوقی مخاطبان و‌ مشمولان جامعه ایثارگری توسط طراحان می‌باشد.‌
  🔻جامعه ایثارگری از مقام معظم رهبری و دولت انقلابی و‌نمایندگان انتظار دارند مانع از طرح اینگونه مباحث منزلت سوز وانحرافی در مجلس شوند.‌
  🔻البته نقد به این طرح به معنای نادیده گرفتن سایر حمایت‌ها و توجهات نظام اسلامی بویژه دولت ومجلس به اقشارمختلف جامعه ایثارگری نیست و این تذکر کارشناسی و برادرانه صرفا جهت اهتمام بیشتر مجلس و دولت به کارکردمعنوی و فرهنگی نهادهای برخاسته از انقلاب اسلامی و آرمان های بلند امام راحل می باشد.‌
  ✅ایرج نیازآذری/ روزنامه نگار وفعال فرهنگی و اجتماعی

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *