بیانیه حزب همت استان اصفهان در محکومیت آتش زدن قرآن کریم در سوئد

69

بسم الله الرحمن الرحیم

لَوْ أَنْزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَرَأَيْتَهُ خَاشِعًا مُتَصَدِّعًا مِنْ خَشْيَةِ اللَّهِ وَتِلْكَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ. صدق الله العلي العظيم.

اگر این قرآن را بر کوهی نازل می‌کردیم، آن را از ترس خدا، متواضع و ترک خورده می‌دیدی. این مثالها را برای مردم می‌آوریم شاید بیندیشند.

بار دیگر فردی سفیه به تعبیر قرآن، با اقدامی مذموم و تحریک کننده برای جهان اسلام و بیش از دو میلیارد مسلمان درجهان ،به کتاب خدا توهین می کند که نشان از تندروی فکری و اثبات وحشی گری تفکر غرب و اسلام ستیزی کشورهای در ظاهر روشنفکر با آزادی بیان است.
در حادثه ای که خشم مسلمانان جهان را برانگیخت، پلیس سوئد به فردی ملعون اجازه داد نسخه ای از قرآن کریم را در روز عید قربان در خارج از مسجدی در استکهلم به آتش بکشد.
برخی دولت ها و کشورها به بهانه آزادی بیان از این اقدام چشم پوشی و با تسامح با آن برخورد می کنند و یک طرفه به دور از ارزش های همزیستی مسالمت آمیز میان ادیان،فرقه ها و ملیت ها، همه قوانین درمورد منع نقض حرمت ها را نادیده می گیرند.
حزب همدلی مردم تحول استان اصفهان از نمایندگان محترم اصفهان در مجلس و رجل سیاسی و مذهبی استان اصفهان تقاضا دارد جزئیات حادثه را در سطح کلان ملی و بین المللی پیگیری و در این مورد به سرعت و شدت برخورد و هر چه لازم و مقتضی است، انجام دهند.
حزب همدلی مردم تحول خواه استان اصفهان همچنین بر حمایت از خواسته های مردمی خطاب به وزارت محترم امورخارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید می کند که خواستار برداشتن گام های مؤثر برای جلوگیری از تکرار این توهین ها و وادار کردن کشورها به بازنگری در قوانینی شده است که اجازه وقوع چنین اقداماتی را می دهند.
ما با قرآنیم و با قرآن زندگی خواهیم کرد و با قرآن خواهیم مرد پس با همه وجود در برابر اینگونه رفتارهای شیطانی و احمقانه قیام میکنیم و ابتکار عمل را در دست خواهیم گرفت.امیدواریم مسلمانان جهان با همدلی و اقدامات و ابتکارهای خود مخالفتشان را هرچه سریعتر با این اقدام ننگین اعلام نمایند.

خداوند همه مارا به راه راست هدایت بفرماید.

سیدمیلاد جعفری دبیر حزب همدلی مردم تحول خواه در استان اصفهان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *