حزب همدلی مردم تحول خواه همت
حزب (همت)
دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه (همت) در نشست خبری: دوران لیستی راي دادن به سر آمده/ جوانگرايي قاليباف را قبول ندارم/ با جنبش دهه شصتی ها می آئیم

دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه (همت) در نشست خبری: دوران لیستی رای دادن به سر آمده/ جوانگرایی قالیباف را قبول ندارم/ جنبش دهه شصتی ها در راهند

دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه (همت) در نشست خبری:

دوران لیستی رای دادن به سر آمده/ جوانگرایی قالیباف را قبول ندارم/ جنبش دهه شصتی ها در راهند

دبیر کل حزب همدلی مردم تحولخواه با اشاره به نقش جوانان دهه شصتی در مدیریت کشور، بزرگ‌ترین برنامه حزب همدلی مردم تحولخواه را رفع موانع قانونی اشتغال اعلام کرد.

دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه، عصر روز گذشته در نشستی خبری با موضوع احزاب و دهه شصتی‌ها، با تاکید بر نقش جوانان دهه شصتی در مدیریت کشور، گفت: دهه طلایی شصت؛ دهه‌ای بود که عرصه برای حضور احزاب در کشور مساعد نبود و با توجه به این‌که در دهه ۷۰ و ۸۰ نیاز به گفت‌و‌گو با مردم ضروری به نظر رسید، احزاب شکل گرفتند.

سید احمد نبوی ادامه داد: در ابتدا دو حزب اصولگرا و اصلاح طلب شکل گرفتند، اما به دلیل فاصله گرفتن از مردم ماهیت اصلی خود را از دست دادند، به گونه‌ای که دیگر امروزه قابلیت مدیریت جریان‌های فکری جامعه را ندارند.

وی افزود: حزب ما حدود دو سال است که به صورت حزبی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و از بهمن ماه سال ۹۷ حزب همدلی مردم تحولخواه نام گرفته‌ایم. برای انتخابات مجلس در اسفند ماه ۱۳۹۸ نیز برنامه‌های جانع و مدونی در نظر داریم. این حزب در ۲۱۳ منطقه تهران نماینده دارد.

دبیر کل حزب همدلی‌مردم تحولخواه در ادامه اظهار کرد: نگاه حزب ما نگاهی به سازمان دهی جوانان است. در ۱۶ استان کشور حزب همدلی مردم تهران آماده افتتاح است و در کل کشور ۱۰۵ شعبه از این حزب در حال فعالیت است. وی اظهار کرد: متاسفانه در کشور کار خوب حزبی صورت نگرفته است و ما در حال برنامه ریزی برای انجام یک کار حزبی هستیم. بزرگ‌ترین برنامه حزب همدلی مردم تحولخواه در ۵۰ تا ۶۰ بند در بخش رفع موانع قانونی اشتغال در حال تدوین است.

دو گفتمان سید احمد نبوی با اشاره به توجه به دو نوع گفتمان در رویکرد حزب همدلی مردم تهران، توضیح داد: گفتمان نخست حزب دوری از اشتباهات دو جریان سیاسی عمده کشور؛ یعنی اصولگرا و اصلاح طلب است و گفتمان دوم درباره اشتغال دهه شصتی‌ها است. بر اساس آمارها حدود ۱۷ میلیون نفر در این کشورمان جزء این دهه هستند که ۶۵ درصد آنها تحصیل کرده بوده و متاسفانه ۵۰ درصد آنها بیکار هستند.

بنابه اظهارات نبوی، امروزه اشتغال یک پدیده امنیتی و سیاسی است و برطرف کردن چالش‌های این حوزه در کشور بیش از پیش مهم و ضروری به نظر می‌رسد. دبیر کل حزب همدلی مردم تحولخواه ادامه داد: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی حداقل ۱۵۰ نماینده مستقل خواهیم داشت که می‌توانند در حزب ما قرار بگیرند.

وی درباره اثرگذاری و کیفیت مجلس دهم نیز در اظهاراتی بیان کرد: مجلس دهم بی‌اثرترین مجلس بعد از انقلاب بوده است. ما پیشنهاد می‌کنیم در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی به کسانی رای داده شود که با تخصص، تعهد و مسئولیت پذیری از انجام امور محوله برآمده و پاسخگوی انتظارات باشند.

دبیر کل حزب همدلی‌مردم تحولخواه اظهار کرد: خوشبختانه حزب ما کاندیداهای متخصص و متعهد در حوزه‌های مختلف شهر تهران شناسایی کرده تا علاوه بر داشتن کارایی لازم برای عرصه‌های مدیریتی کشور بتوانند چالش‌های موجود در کشور را شناخته و نسبت به رفع آن اقدام کنند و پاسخگویی نیازهای مردم و جامعه باشند. وی افزود: اگر حزب ما تنها ۵ نماینده در کشور داشته باشد و متعهد به آرمان‌ها و برنامه‌های حزب باشد، بی‌تردید می‌توانیم در رسیدن به اهداف خود موفق باشیم. مسیر و منشوری در حال طراحی است که اهداف و خط مشی ما را بیان می‌کند. بزرگ‌ترین دغدغه ما رفع موانع اشتغال جوانان کشورمان است تا در کنار آن بسیاری از معضلات کشور حل شود.سید احمد نبوی گفت: برنامه مدونی برای ایجاد اشتغال خانگی در استان‌های مختلف داریم که قرار است در صورت ورود نمایندگان ما به مجلس آن را ارائه دهیم.

دبیر کل حزب همدلی مردم تحولخواه درباره اقدامات حزب خود در راستای جلوگیری از خطاها و کاستی‌های احزاب دیگر کشور گفت: برای پرهیز از بروز خطاها و کاستی‌ها در حزب اتاق فکری تشکیل داده‌ایم که حدود هشت ماه است نحوه پرهیز از ایجاد خطاها و کاستی‌ها را بررسی می‌کند. نبوی ادامه داد: آنچه که احزاب دیگر مانند اصلاح طلبان و اصولگرایان انجام ندادند را انجام داده تا اشتباهات احزاب را شناسایی کرده و به آنها عمل کنیم. اگر مسئولی در صورت رسیدن به مقامی اشتباهات و خطاهای احزاب دیگر را تکرار کند، قطعا مواخذه و بازخواست شده و باید پاسخگو باشد. وی درباره نحوه ارتباط حزب همدلی مردم تحولخواه (همت) با مردم نیز عنوان کرد: یک سال و نیم است که با مردم در حال ارتباط بوده  و حدود صد برنامه برای ارتباط با مردم تهران داشته‌ایم. در هزار مسجد تلاش کردیم تا عضوگیری موثری داشته باشیم. مجموعه اقدامات ما سبب شد تا افراد متخصص و متعهد را جذب کنیم و چند سیمنار نیز برگزار کرده‌ایم.

دبیر کل حزب همدلی مردم تحولخواه (همت) درباره ارتباط گرفتن حزب با اشخاص صاحب نفوذ از میان احزاب اصولگرا و اصلاح طلب، گفت: هیچ ژنرال اصولگرا و اصلاح طلب حق عضویت در حزب همدلی مردم تحولخواه (همت) را ندارد.

او تاکید کرد که حضور شخصیت‌های بانفود و صاحب منصب کشور از جمله محمدباقر قالیباف و محسن رضایی در حزب ما موجب کاهش محبوبیت حزب از سوی جوانان می‌شود. نبوی با با تاکید براینکه هیچ ژنرالی اصلاح‌طلب و اصولگرایی در جریان ما جایی ندارد تاکید کرد: جوانگرایی قالیباف را قبول ندارم و معتقدم باید با روش جدید وارد عمل شد.

نبوی درباره بحث شفافیت مالی حزب خود در انتخابات گفت: گزارش مالی حزب همدلی مردم تحولخواه(همت) در یازده صفحه در سال ۱۳۹۷ به وزارت کشور ارسال شد و مورد تایید قرار گرفت. ما تنها حزبی هستیم که بیمه داریم و نسبت به اعضای خود پاسخگو و متعهد هستیم. وی افزود: امروزه برای انتخابات باید هزینه کرد. حتی برای نصب بنر در محلات مختلف از همان محله اسپانسر گرفته‌ایم تا مباحث مالی شفاف و مشخص باشد.

دبیر کل حزب همدلی مردم تحولخواه درباره میزان دسترسی حزب به اهداف خود با توجه به شرایط خاص کشور گفت: امیدواریم شرایط کشور به سمتی پیش برود که حزب ما بدون ژنرال‌های سیاسی بتواند به اهداف خود برسد. ما به دیدن شخصیت‌های سیاسی از جمله ناطق نوری و محمدرضا باهنر رفته و نظرات و دیدگاه‌های آنان را نیز شنیده‌ایم و دیدگاه‌های خود را نیز مطرح کرده‌ایم.

سید احمد نبوی ادامه داد: انتظار نداریم که بتوانیم در انتخابات مجلس پیروزی چشمگیری داشته باشیم، ولی برای ۱۵ تا ۲۰ کرسی مجلس حساب ویژه‌ای باز کرده‌ایم.

نبوی درباره عملکرد دولت تدبیر و امید و شخص رئیس‌جمهور اظهار کرد: حسن روحانی بدل هاشمی رفسنجانی بود که نتوانست جذابیت‌ها و تخصص‌های رفسنجانی را داشته باشد. البته باید اذعان کرد که روحانی در دوره بدی قرار گرفت.

دبیر کل حزب همدلی مردم تحولخواه در پایان، اظهار کرد: انتخاب مدیران نالایق، استفاده نکردن از مدیران جوان و نیز قرار گرفتن روحانی در دوران بد سیاسی و اقتصادی از دیگر معایب عصر روحانی بود. در این میان البته پشت کردن اصلاح طلبان نسبت به حسن روحانی را هم نمی‌توان نادیده گرفت و به راحتی از آن گذشت.

دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه (همت) در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در کشور ما چندسال است که رای دادن به صورت لیستی شده و انتخابات به سمت حزبی شدن رفته و این احزاب بعد از پیروزی در انتخابات پاسخگوی مطالبات جامعه نیستند، حال حزب شما چه برنامه‌هایی داشته و چه عملکردی خواهید داشت بیان کرد؟، جواب سوال شما جوابی است که یکی از اعضای لیست امید به من داد و به من گفت: که شما مردم به من رای ندادید زیرا که کسی مرا نمی‌شناخت و من قطعا ده رای هم در انتخابات مجلس نمی‌آوردم و لیست امید و فراخوانی که رئیس‌جمهور سابق داد این یک میلیون رای را برای من به ارمغان آورد و من این رای را بدهکار این لیست هستم نه شما.

وی در ادامه درباره اظهارات آن نماینده بیان کرد: تمام این حرف منطقی است زیرا که طبق گفته آن نماینده من رای‌ام را مدیون آن حزب هستم و چرا باید به مردم خدمت کنم، در صورتی‌ که آن لیست مرا به کرسی مجلس رسانده است و این جریان به دولت‌مردان یاد داده است که مردم به صورت لیستی جهت مخالفت با حزب رقیب رای خواهند داد، اما ما با جنبش دهه شصتی‌ها آمده‌ایم که بگوییم دوران رای دادن لیستی گذشته است.

دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه در ادامه افزود: ما با جنبش دهه شصتی‌ها آمده‌ایم که این فضای حاکم را ساختار شکنی کنیم و امیدواریم که در انجام این کار موفق باشیم. احمد نبوی در ادامه به توئیتی از محمدرضا باهنر که در آن بیان کرده است «گفت‌وگوی میان دو حزب اصلاح طلب و اصول‌گرا در حال انجام است» اشاره و جوابیه خود را به باهنر بیان کرد که در آن گفته است؛ شک نکنید که جنبش دهه شصتی‌ها با چهره‌های ناشناس در انتخابات پبش‌رو پیروز این میدان خواهند شد. وی اظهار کرد: جنبش دهه شصتی‌ها که ما آن را با همت و بدون ژنرال‌‌ها راه‌اندازی کرده‌ایم در راه ورود به انتخابات مجلس است. این حزب به عنوان یک عملیات همانند عملیات بیت المقدس در جنگ تحمیلی پیروز این میدان است و رسالت این حزب پایبندی به اصول نظام، امام، رهبری و خون شهدا است.

همدلی مردم تحول‌خواه در پایان، اظهار کرد: ما در شرایط سخت کشور آمده ایم که ثابت کنیم برای نتیجه نیامده‌ایم، بلکه آمده‌ایم که تکلیف خود را در شرایط سخت کشور به نظام ادا کنیم و مهمترین تکلیف ما مخالفت با این دو حزب اصواگرا و اصلاح‌طلب است و اگر شخصی از حزب همدلی مردم تحول‌خواه نتوانست انتظارات را برآورده کند بدون شک استعفا خواهد داد.

منابع

عصر ایران

اقتصادنامه

سروش نیوز

تهران رسانه

اکوناپرس

خبرفارسی

عصر اصفهان

دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه (همت) در نشست خبری: دوران لیستی رای دادن به سر آمده/ جوانگرایی قالیباف را قبول ندارم/ با جنبش دهه شصتی ها می آئیم

دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه (همت) در نشست خبری: دوران لیستی رای دادن به سر آمده/ جوانگرایی قالیباف را قبول ندارم/ با جنبش دهه شصتی ها می آئیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.