حزب همدلی مردم تحول خواه همت
حزب (همت)
فغانی hmtp.ir

مجلس آینده سربازان جوان می‌خواهد، نه ژنرال‌های سیاسی

جانشین دبیرکل حزب همت:مجلس آینده سربازان جوان می‌خواهد، نه ژنرال‌های سیاسی

حضور مجدد ژنرال‌های سیاسی در مجلس آینده، فرصت مطالبه‌گری افکار عمومی از قوه مقننه را سلب می‌کند.

مرتضی فغانی جانشین دبیرکل حزب همت در  دیدار با جمعی از جوانان این حزب با اعلام مطلب فوق افزود: تجربه نشان داده  با ورود سلبریتی‌های سیاسی و صاحبان مکنت به مجلس شورای اسلامی، علاوه بر دوری قوه مقننه از کارکرد اصلی خود، مردم هم نتوانسته‌اند حقوق خویش را از وکلای‌شان مطالبه کنند.
وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم نمایندگان مجلس علاوه بر قانونگذاری، نظارت جدی بر عملکرد سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف است، اظهار داشت: متأسفانه مدعیان سیاسی در ادوار مختلف مجلس، مصالح ملی را فدای منافع جناحی خود کرده‌اند که نمونه بارز آن را در استیضاح وزراء و یا تحقیق و تفحص از سازمان‌های دولتی می‌توان دید.
فغانی تأکید کرد: به نظر می‌رسد در این دوره از انتخابات،‌ سلبریتی‌های سیاسی اقبال زیادی برای حضور در مجلس نداشته باشند، چون افکار عمومی عملکرد و مواضع قبلی آنان را مثبت ارزیابی نمی‌کند و به عبارت دیگر مردم در مجلس آینده سربازان جوان می‌خواهند، نه ژنرال‌های سیاسی.
جانشین دبیرکل حزب همدلی مردم تحول‌خواه با اشاره به ثبت‌نام بسیاری از چهره‌های مسن برای رقابت در انتخابات مجلس یازدهم،‌ ادامه داد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر بسترسازی برای حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی کشور،‌ این افراد فرصت را مغتنم شمرده و با کناره‌گیری خود، ضمن اعتماد به جوانان شایسته این مرز و بوم، فضای حضور آنان برای نقش‌آفرینی در حل مشکلات کشور را همچون دوران جنگ تحمیلی فراهم کنند.
وی با اشاره به راه‌اندازی جنبش دهه شصتی‌ها از سوی حزب همت تأکید کرد: همانگونه که جوانان غیور، تحصیل کرده و حزب‌اللهی در دوران دفاع‌مقدس و پس از آن در صنایع نظامی و موشکی برای کشورمان افتخارآفرینی کردند، این بار هم حضورشان در قوه مقننه می‌تواند مجلسی کارآمد و موثر را به ارمغان بیاورد.
فغانی رفع معضلات اقتصادی و رسیدگی به معیشت مردم را از اولویت‌های مجلس یازدهم دانست و گفت: در صورت اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی که تکیه بر استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی دارد و با حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان که عامل مولد اشتغال پایدار هستند، می توان ضمن غلبه بر تحریم‌های اقتصادی، بسیاری از مشکلات جامعه به ویژه بیکاری جوانان تحصیل کرده را حل نمود.
جانشین دبیرکل حزب همت با اشاره به شرط دولت مبنی بر بررسی حساب‌های بانکی مردم برای پرداخت یارانه معیشتی اظهار داشت: چگونه مسئولین اجازه دارند به حساب‌های شخصی افراد دسترسی پیدا کنند، اما حاضر به شفاف‌سازی وضعیت مالی و اعلام لیست اموال خود به مردم نیستند.
وی تأکید کرد: یکی از مطالبات جدی مردم در انتخابات پیش رو علاوه بر داشتن تعهد و تخصص کاندیداها، بیان دقیق تمکن مالی و شرایط زندگی شخصی آنان می باشد. چرا که سطح زندگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباید از عرف عمومی جامعه بالاتر باشد.
فغانی افزود: در این دوره از انتخابات با توجه به نارضایتی عمومی از عملکرد دو جریان بزرگ سیاسی کشور که طی چند دهه اخیر مجلس و دولت را در اختیار داشته‌اند، ‌به نظر می‌رسد، شرایط برای موفقیت احزاب مستقل و جوان امیدوارکننده‌تر است.
جانشین دبیرکل حزب همت در پایان تأکید کرد: این جریان سیاسی به عنوان یک حزب ملی در صدد است تا از بین جوانان انقلابی، تحصیل‌کرده و با انگیزه خدمتگزاری برای ۲۹۰ کرسی مجلس کاندیدای اختصاصی معرفی نماید تا با حمایت مردم و پس  از پیروزی در انتخابات، فراکسیون همت را در مجلس شورای اسلامی پایه‌گذاری کند.

مجلس آینده سربازان جوان می‌خواهد، نه ژنرال‌های سیاسی

سایت رسمی حزب همت
کانال تلگرامی حزب همت
صفحه اینستاگرامی حزب همت
کانال ما در آپارات

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.