حزب همدلی مردم تحول خواه همت
حزب (همت)
" این یک داستان تخیلی نیست " 

” این یک داستان تخیلی نیست ” 

” این یک داستان تخیلی نیست “

آنچه در پی می‌خوانید ویژگی‌های یک مجموعه مسکونی است که در شمال تهران و در زمینی به مساحت ۶۱۰۰ مترمربع و با زیربنای کل ۷۰۰۰۰ مترمربع در حال احداث است.

در آگهی تبلیغ این مجموعه مسکونی که در شمال تهران قرار دارد آمده است:
«این مجتمع در ۳۱ طبقه (۲۵ طبقه مسکونی روی همکف و ۵ طبقه زیرزمین) شامل ۶۰ واحد آپارتمان مسکونی (۴۵۰ و ۵۵۰ و ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ مترمربع) و دارای ۴۶۰ واحد پارکینگ می‌باشد. واحد‌های این طبقات دارای آسانسور مجزا با ۴۰۰ متر باغ چهارفصل هستند. این واحد‌ها دارای امکاناتی مثل استخر، سالن جیم، سالن اسپا و اتاق بیلیارد اختصاصی هستند و هریک از واحد‌های این طبقات ۱۰ پارکینگ اختصاصی دارند. در طبقه ۱۱ و ۱۲ (مشاعات میانی) علاوه بر مجموعه استخر، سونا و جکوزی می‌توانید از تراس آفتاب لذت ببرید. همچنین می‌توانید از سالن بدن‌سازی و سالن ورزش‌های هوازی مجزا شامل تی‌آرایکس، یوگا و اسپا و سالن تخصصی ماساژ و فضای آب‌درمانی مجموعه استفاده کنید. در ارتفاع ۱۲۵ متری روف‌گاردن دارای یک باغ به همراه آبشار و جاده سلامتی و هلی‌پد برای رفت و آمد به برج از طریق هلیکوپتر و سالن سینمای روباز است.

لابی این مجموعه، به متراژ ۱۶۰۰ متر با ارتفاع ۱۲ متر طراحی شده و دارای امکاناتی از قبیل کافی‌شاپ، سالن سینما و سالن‌های بازی شامل سالن بیلیارد، بولینگ و گیم‌نت است. علاوه بر پارکینگ‌های اختصاصی، این برج شامل ۶۰ عدد پارکینگ مهمان و ۴۰ عدد محل پارک موتور و دوچرخه + Valet برای پارک توسط کارکنان برج می‌باشد.

در این مجموعه، خدمات هتلینگ به‌صورت ۲۴ ساعته ارائه می‌شود. این محل مجهز به کارواش و لاندری اختصاصی است. برای انتقال اسباب و اثاثیه بزرگ و تعویض درختان تراس (شامل گارانتی) دیگر نیازی به جرثقیل نیست.

قیمت آپارتمانهای این مجموعه از متری ۱۸۰ میلیون تا ۲۸۰ میلیون تومان است. ضمناً طبقه آخر فروخته شده است.»

با یک محاسبه ساده می‌توان فهمید کسی که طبقه آخر را خریده، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای آن پول داده است. این شخص چقدر باید پول داشته باشد که فقط برای یک واحد آپارتمان چنین مبلغی بپردازد؟

فاصله طبقاتی در جمهوری اسلامی ایران از اوایل دهه ۷۰ شمسی آغاز شد و امروز با گذشت ۳۰ سال این فاصله آنقدر فاحش است که اصطلاح از ‘ زمین تا آسمان ‘ برای آن خیلی عجیب نیست .

یک سوی این نمودار پیرمردی ۷۰ ساله که عمری کارگر فصلی بوده که اکنون توانایی کار سنگین ندارد و با گرفتن چند وام مختلف یک پراید خریده و در اسنپ کار می‌کند، خانه استیجاری او در روستاهای اطراف تهران و چند دختر و پسر دم بخت یا ازدواج کرده و …، او اگر خوش شانس باشد بطور خالص ماهانه دو میلیون تومان درآمد دارد و در آن سوی نمودار یک جوان ۳۰ ساله که از طریق رانت در حوزه نفتی کار می‌کند ، ماهانه ۱۱ میلیون تومان هزینه سگِ دوبرمن اوست .

آیا این فاصله از زمین تا آسمان نیست ؟ آیا اجاره ۷۰۰ هزار تومانی در روستاهای اطراف تهران با خانه چند صد میلیارد تومانی ، فاصله ای به طول چندین سال نوری نیست ؟

 

مردم روزانه هزاران نمونه از دو سر نمودار طبقات اجتماعی را می‌بینند و یا می‌شنوند که این یکی از دلایل عصیان اجتماعی مردم نیز می باشد.

 

حزب همدلی مردم تحول خواه (همت) وجود چنین فاصله هایی را خطر اصلی برای زیر سوال رفتن انقلاب اسلامی می داند ، جایی که قرار بود یک موی کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان ندهیم ، جایی که رهبران این نهضت، ملقب به رهبر مستضعفین بوده و خود و نزدیکانشان به کمترین ثروت و مال اندوزی آلوده بوده اند چرا چنین فاصله های طبقاتی وحشتناکی را شاهد هستیم .

حزب همت بعنوان نماینده بخشی از جامعه اعلام می‌کند که حاضر است با جوانان تحصیل کرده و انقلابی و جهادی خود بخشی از مسئولیت کشور ( در حد یک وزارت یا سازمان و یا …) را بعهده گرفته و با استعانت از خداوند و در مسیر شهدای این آب و خاک کاری کند که الگویی جدید از مدیریت سالم و پاک ، با برنامه و هدفمند ، سخت کوشانه و جهادی را به جامعه ارائه دهد ، جوانان ارزشی این حزب آماده اند تا برای اثبات این توانایی هر تعهدی را به مردم و رئیس جمهور محترم ارائه دهند .
لازم به توضیح است که مردم نام و چهره این جوانان را در قالب مسئولان این کشور (وزیر و وکیل و معاون و مدیر و …) در منابر مختلف و تریبون های ملی ندیده و نشنیده اند چرا که از متن مردم عادی جامعه می باشند .

حزب همت بدون رانت جناحی و فردی و بدون وابستگی به ژنرال های سیاسی ، خود را ارائه می‌دهد تا در تاریخ آینده ایران بعنوان کنشگرانی جدی در عرصه سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اجرایی وظیفه خود را انجام داده باشد تا نامشان بعنوان اولین افرادی باشد که برای کاهش فاصله طبقاتی قدمهای بزرگی برداشته باشند .

سید احمد نبوی
دبیرکل حزب همت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.