حزب همدلی مردم تحول خواه همت
حزب (همت)

حمیدرضا اکبری، ادیب و فعال فرهنگی اهل خوزستان گفت:” زندگی بدون باور توحیدی جهنم است “

به نام خدا

” زندگی بدون باور توحیدی جهنم است ”

حمیدرضا اکبری، ادیب و فعال فرهنگی اهل خوزستان گفت: نگرش توحیدی، زندگی را گلستان، با هدف و شیرین می‌کند و در مقابل طبق فرمایش قرآن «وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنْکًا…» زندگی بدون باور توحیدی جهنم، تلخ و کشنده است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ نشست اهمیت قرآن در سبک زندگی در نشست اعضا یاران همت خوزستان روز گذشته، دوم تیرماه برگزار شد.

حمیدرضا اکبری، ادیب و فعال فرهنگی اهل خوزستان طی سخنانی در این جلسه بیان کرد: قرآن مجید به عنوان کتاب آسمانی و معجزه جاوید پیامبر اسلام(ص)، کتاب هدایت بشر به سر منزل مقصود است.

وی همچنین به خلاصه‌ای از رهنمودهای قرآن برای زندگی بهتر بشر اشاره کرده و نقش انکار‌ناپذیر آن را در زندگی فردی، اجتماعی و حتی بین‌المللی بشر مورد بررسی قرار داد.
این محقق و پژوهشگر در ادامه بیان کرد: کلیات برنامه‌های زندگی بشر است که اگر خوب از این کتاب شریف و برنامه‌های آن در زندگی خود استفاده کنیم، قطعاً محیطی سرشار از صفا و صمیمیت خواهیم داشت؛ هم سعادت دنیوی را کسب خواهیم کرد و هم به سعادت اخروی که هدف نهایی همه ماست، خواهیم رسید.

وی نگرش توحیدی زندگی را گلستان و با هدف و شیرین دانست و گفت: زندگی بدون باور توحیدی جهنم، تلخ و کشنده است «وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنْکًا وَنَحْشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ أَعْمَى: و هر کس از یاد من دل بگرداند در حقیقت زندگى تنگ [و سختى] خواهد داشت و روز رستاخیز او را نابینا محشور مى‌‌کنیم»(طه/۱۲۴). قرآن بهترین قانون برای اداره اجتماع را ارائه داده و انسان‌ها را موظف به پذیرش ولایت و سرپرستی صالح‌ترین انسان‌ها کرده و از پذیرش قانون غیر خدایی و والیان ناصالح منع کرده است. «وَلَا تَشْتَرُوا بِآیَاتِی ثَمَنًا قَلِیلًا وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ: و آیات مرا به بهاى ناچیزى مفروشید و کسانى که به موجب آنچه خدا نازل کرده داورى نکرده‏‌اند، آنان خود کافرانند»(مائده/۴۴)، «إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاهَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاهَ وَهُمْ رَاکِعُونَ: ولى شما تنها خدا و پیامبر اوست و کسانى که ایمان آورده‏‌اند همان کسانى که نماز برپا مى‌دارند و در حال رکوع زکات مى‏‌دهند (۵۵/مائده)».

این شاعر و ادیب گفت: قرآن زن و مرد مؤمن را ولی و متعهد نسبت به هم معرفی کرده و وظیفه همگانی امر به معروف و نهی از منکر را بر دوش همه گذارده است که با انجام صحیح و فراگیر این وظیفه تمام فسادها از جامعه ریشه‌کن شده و خوبی‌ها همه‌جا را فرا خواهد گرفت؛ «وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ: و مردان و زنان با ایمان دوستان یکدیگرند که به کارهاى پسندیده وا مى‌دارند و از کارهاى ناپسند باز مى‌دارند و نماز را بر پا مى‌کنند و زکات مى‏‌دهند»(۷۱/توبه).
حمیدرضا اکبری در پایان با بیان اینکه مهمترین نقشی که قرآن توانسته با آن عظمتش در زندگی ما داشته باشد، ایجاد صبر در برابر سختی‌ها و مشکلاتی است که روزمره با آن مواجه می‌شویم، گفت: چه بسیار موانعی که با حضور قرآن از سر راه برداشته شده‌اند. اگر علی(ع) ۲۵ سال سکوت کرد در حالی که ولایت حق مسلّم او بود، تنها به‌خاطر کلام خدا بود که می‌فرماید: «فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلَا یَسْتَخِفَّنَّکَ الَّذِینَ لَا یُوقِنُونَ: پس صبر کن که وعده خدا حق است و زنهار تا کسانى که یقین ندارند تو را به سبک‌سرى واندارند»(۶۰/روم).

با تشکر از جناب آقای اکبری دبیر حزب در حال تاسیس همت در استان خوزستان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.