بیانیه و پیام ریاست سازمان معلولین کل کشور حزب همت به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ آذر روز جهانی افراد دارای معلولیت

176

اگر معلول هستید، بهترین حس این است که بدانید این معلولیت تاثیری بر زندگی شما ندارد؛ (آن وافولا استرایک، شرکت کننده در مسابقات ویلچر پارالمپیک) پیام روز جهانی افراد دارای معلولیت همین است: دفاع از کرامت و حقوق انسانی تمامی زنان و مردان از جمله افراد دارای معلولیت و توانمندسازی آن ها برای رسیدن به آنچه می خواهند. در تلاش هایی که در راستای تقویت تغییرپذیری جوامع در برابر تغییرات و همچنین برای توانمندسازی زنان و مردان در استفاده از فرصت ها صورت می گیرد، باید به حقوق و دغدغه افراد دارای معلولیت توجه ویژه ای شود.

ایجاد جوامع پایدار و قابل تغییر، نیازمند مشارکت تمامی زنان و مردان از جمله افراد دارای معلولیت و توانمندسازی آنان است. حقوق برابر و کرامت انسانی برای همگان است و ما تلاش می کنیم که آینده بهتری برای همگان بسازیم. اميد است افراد دارای معلولیت با تلاش وافر و صبوري مدبرانه بتوانند همراه با تعامل و كاربرد نگرشهاي آينده نگرانه، وضعيت مناسبي براي ايجاد فرصت هاي برابر و حضور حداكثري اين عزيزان در جامعه فراهم آورند.

خواسته هاي جامعه معلولين ايران :

ا- اجراي دقيق توام با نظارت شايسته مصوبات ۲۸ گانه مرتبط با افراد دارای معلولیت كه در ۱۰ خرداد سال جاري به تصويب هيات دولت رسيده است .

۲- تصويب لايحه حمايت از حقوق افراد داراي معلوليت توسط مجلس شوراي اسلامي با حفظ حقوق عاليه معلولان و تامين منافع فردي و جمعي معلولان .

۳- ارتقاي جايگاه افراد دارای معلولیت در برنامه توسعه ششم جمهوري اسلامي ايران و استفاده از ظرفيت هاي بالاي سازمان هاي غير دولتي مرتبط با حوزه معلولان و نخبگان معلول در امر توسعه كلان ايران اسلامي.

۴- تاكيد ويژه بر گسترش و تسريع مناسب سازي يكپارچه در همه وجوه شهرهاي كلان و خرد ايران و رفع موانع فرهنگي و نگرش هاي غلط جامعه با هدف آماده سازي شرايط اجتماعي براي حضور افراد دارای معلولیت در جامعه.

۵- توجه جدي به امر اشتغال افراد دارای معلولیت بويژه افراد تحصيلكرده و اهل فن و هنر كه بي ترديد بيكاري آنها ريشه بسياري از نابساماني هاي زندگي اجتماعي اشان را موجب مي شود و تلاش همه متوليان اين امر در تك رقمي ساختن نرخ بيكاري معلولان.

۶- لزوم ايجاد مشاركت و حضور حداكثري افراد دارای معلولیت در جامعه و رفع تبعيض هاي سياسي ، اجتماعي و اقتصادي ، شغلي ، فرهنگي معلولان در عرصه هاي كلان جامعه .

۷- تقويت و ارتقاي نقش فن آوريهاي اطلاعاتي و ارتباطي در توانمندسازي افراد دارای معلولیت كه به كسب جايگاه لازم توسط آنها در جامعه ياري مي رساند.

۸- رسيدگي لازم و همه جانبه به وضعيت بانوان دارای معلولیت در جنبه هاي فرهنگي ، اجتماعي ، تحصيلي و شغلي و مقابله با نابرابري هاي موجود در جامعه كه زندگي اجتماعي آنها را در شرايط نامساعدي قرار داده است .

۹- توجه جدي به وضعيت كودكان دارای معلولیت و رسيدگي سريع به حل مسائل پيش روي آنها در جهت پيشبرد توسعه پايدار جامعه در آينده . سازمان معلولین حزب همت کشور به عنوان یک نهاد مطالبه گر پیگیر مطالبات معوقه معلولین در رابطه با اشتغال زایی و مسکن افراد دارای معلولیت میباشد.

و من الله التوفیق

حمید کولابادی

|ریاست سازمان معلولین کل کشور حزب همت
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *