حزب همدلی مردم تحول خواه همت
حزب (همت)
قطعنامه پایانی دومین کنگره حزب همدلی مردم تهران

قطعنامه پایانی دومین کنگره حزب همدلی مردم تهران (همت)

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قطعنامه پایانی دومین کنگره حزب همدلی مردم تهران (همت)

در آستانه ورود به ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، با افتخار دومین کنگره سالانه حزب همدلی مردم تهران با حضور همدلانه و فعال اعضای دغدغه ­مند این حزب برگزار گردید. حزبی برخاسته از بدنه فعال اجتماعی و سیاسی جامعه و بدون تکیه بر حضور چهره­های خاص و پرآوازه سیاسی، که حدود یکسال پیش فعالیت رسمی خود را برای تبیین و ایجاد مشی تحول ­خواهی با نگاهی عملگرایانه آغاز نمود و یکی از اصول خود را استفاده از تجارب منفی و مثبت دو جریان غالب سیاسی کشور یعنی اصلاح طلبان و اصول گرایان قرار داد. حزب همت در چارچوب قانون اساسی به عنوان میثاق ملی، اصول و مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر خطوط قرمز سه گانه خود شامل پیروی از توصیه های حضرت امام(ره) و رهبری به عنوان عمود خیمه نظام، مردم به عنوان ولی نعمت حاکمان که مشارکت و همدلی آنها شاه کلید عبور از چالش ها و بن بست هاست، و اخلاق به عنوان مشی اسلامی-انسانی، از ابتدا گفتمان های اساسی خود را مشتمل بر موارد ذیل بنا نهاده است:

۱-  مطالبه گری مجدانه و طرح انتقادات نسبت به اقدامات و برنامه های مسئولین به شرط تقارن با پیشنهادات متناسب و قابل اجرا

۲– استفاده از تجارت دو جریان سیاسی غالب کشور و پرهیز از تکرار ناکامی­ ها و اشتباهات ایشان

۳– تمرکز بر موضوعات بیکاری و فساد در حوزه اداری و اجتماعی به عنوان مهمترین محورهای سیاسی حال حاضر کشور

۴– تکیه بر اقتصاد مردم نهاد و تولید ملی به عنوان ضروری ترین راهکار تامین معیشت مردم و توسعه اقتصادی کشور

۵– تلاش در راستای توسعه پایدار زیست محیطی و حفاظت از منابع طبیعی برای نسل های آینده

حزب همدلی مردم تهران در طول یکسال گذشته به لطف خداوند متعال و مشارکت فعال اعضای خود، دستاوردهای متعددی را حاصل نمود که از آن جمله میتوان به ایجاد و راه اندازی کمیته های تخصصی، ایجاد و راه اندازی دفاتر حزب در شهرستان های استان تهران، جذب و عضو گیری گسترده در تهران و شهرستان ها، تدوین و انتشار بیانیه ها و یادداشت های متعدد، موضع گیری های اصولی و متناسب با گفتمان ها در مقاطع ضروری، مشارکت حزب در جلسات و تصمیمات ساختارهای کلان حزبی و غیرحزبی کشور، تدوین و انتشار جزوات و مقالات بمنظور ارتقای دانش و آگاهی سیاسی و غیره اشاره نمود.

امروز حزب همدلی مردم تهران در آغاز دومین سال فعالیت رسمی خود، با تاکید بر مشی تحول خواهی، یکی از کاستی‌های مهم در جریان حزبی کشور را در استفاده ابزاری از «حزب» برای نیل به کرسی قدرت، بدون توجه به پیش نیازهای آن می‌داند.  از نظر ما، «حزب» در تراز جامعه اسلامی، تشکیلات مردم نهادی است که بسترهای لازم برای خدمتگزاران ملت را فراهم نموده و با شناسایی و پرورش نیروهای مستعد، شایسته‌ترین‌ آنها را در معرض رأی و نظر مردم قرار می‌دهد تا در مسند قدرت، در سنگرهای عمومی و سیاسی خدمت قرار گیرند. کسانی باید بر کرسی قدرت در جامعه اسلامی تکیه زنند که خادم بودن خود را قبلاً در میدان عمل و در بستر حزب متبوع خود ثابت کرده باشند.

بر این اساس؛  گفتمان‌سازی «تقدم خدمت بر کرسی قدرت» را از اولویت‌های خود می‌دانیم و با نهایت حساسیت نسبت به خطوط قرمز خود و نگاه به آینده، محورهای ذیل را در دستور کار خود قرار داده است:

  1. ساماندهی لشگر بیکاران از طریق گام برداشتن در مسیر توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری به عنوان یک مساله اجتماعی‌_اقتصادی که حزب همت این پدیده اجتماعی را امروزه کاملا سیاسی میداند و میتوان با تخصیص بودجه ای ویژه از محل منابع داخلی یا سرمایه های تضمین شده مردمی توسط دولت در جهت بهبود وضعیت موجود گام های موثری برداشت قبل از آنکه به یک پدیده امنیتی بدل گردد.
  1. تلاش در جهت کاستن از نارضایتی های عمومی مردم، ایجاد همدلی بین ملت و حاکمان از طریق تقویت اعتماد عمومی، افزایش سرمایه های اجتماعی، ارتقای اثربخشی و افزایش مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود، اولویت بخشیدن صاحب منصبان حکومت به شنیدن به جای گفتن، به معنای شنیدن صدای رسای مردم و انتقال شفاف و عملیاتی مطالبات عمومی به مدیریت عالی کشور
  1. پایش مستمر شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور بمنظور آسیب شناسی، نقد و ارائه راهکارهای عملیاتی به ارکان و لایه های مدیریتی مختلف کشور
  1. تاکید و پیگیری در خصوص حرکت به سوی ایجاد نظام پارلمانی در کشور با توجه به نیازها و ظرفیت های امروز جامعه و نیز با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در پاییز سال ۱۳۹۰ ، و تلاش در خصوص فراهم نمودن زیرساختهای مورد نیاز برای این امر به گونه ای که نمایندگان ذیصلاح و مطلوب مردم مستقیما برای تصدی نمایندگی انتخاب گردیده و این مسیر منتهی به انتصاب ریاست دولت مطابق با خواست واقعی و مطلوبیت اکثریت مردم عزیز کشور گردد.
  1. تلاش در جهت ایجاد همگرایی و وحدت احزاب فعال کشور از طریق بسترهای های متفاوتی همچون تعریف روز ملی احزاب با توافق کلیه ارکان مربوطه

امید است با لطف و یاری خداوند متعال و کوشش اعضای محترم حزب همدلی مردم تهران، توسعه دامنه فعالیت ها و نیز اقبال روز افزون مردم شریف ایران اسلامی به گفتمان ها و تفکرات این حزب شاهد تحقق اهداف و در نهایت سربلندی، سرافرازی و همدلی مردم تحول خواه ایران اسلامی در تمامی عرصه ها باشیم. انشالله

     همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس                                                       که دراز است ره مقصد و من نوسفرم

                                                                حزب همدلی مردم تهران

                                                                      پنجم بهمن ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.